سفارش تبلیغ
صبا ویژن

التحریر تا خورشید

سه شنبه 90 خرداد 10 ساعت 12:38 صبح

 

از التحریر تا خورشید

مقدمه: 

همیشه انسان به دنبال آزادی و شعار آزادی خواهی بوده و هست ، اگه تاریخ رو مرور کنیم میبینیم که در تمام دوران های حکومت حاکمان زور گو و مستبد عده ای پرچم عدالت خواهیو به دست گرفتند و شعار آزادی خواهی سر دادن 

اگه الانم یه نگاه به دنیای سیاسی اطرافمون بندازیم رنگ هایی از بیداری مردمی رو که تحت ظلم حاکمان زور گو هستند رو و اون پرچم عدالت خواهی رو توی دست مردم میبینیم.


 

 

الگوی اسلامی: 

بعد از قیام های موفق مردمی کشورهای عربی ، انسان های روشنفکر و عدالت خواه غربی نیز برای مبارزه با ظلم و بی عدالتی برخواستند 

یکی از اون کشورهای بیدار غربی اسپنیاست که به تقلید از قیام های مردم شجاع کشورهای عربی خواستار اصلاح در نظام و ساختار دولتی شد 

کشور اسپانیا سالهاست که سکان حکومتش به دست دو حزب مردمی و حزب سوسیالیست افتاده است که حال قدرت به دست حزب سوسیالیست هاست.


 

التحریر تا خورشید

علت تظاهرات مردم اسپانیا: 

1.بحران عمیق اقتصادی

2.بحران ریشه دار بی عدالتی و دموکراسی نمایشی

آغاز تظاهرات اسپانیا توسط دو سازمان اجتماعی «جوانان بدون آینده» و «دموکراسی واقعی» برپا شد. این دو نام‌گذاری به روشنی تقسیم‌‌بندی مربوط به ریشه‌های بحران را تأیید می‌کند. جوانان بدون آینده، قربانیان نظام ناعادلانه‌ی اقتصادی و دموکراسی واقعی، شواهد زنده‌ی نبود دموکراسی و در واقع وجود «دموکراسی نمایشی» هستند.

دانشجویان هوشیار و آگاه اسپانیا با فهمی عمیق به دادن شعارهایی مبتنی بر اینکه ما خواستار رای گیری صادقانه مردمی هستیم نه رای کیری پشت درهای بسته لابی های ناپیدای سیاسی.

تظاهرکنندگان خواهان شغل، استانداردهای بهتر زندگی، سیستم عادلانه‌تر دموکراسی و اعمال تغییرات در برنامه‌های ریاضت اقتصادی دولت سوسیالیست این کشور هستند، اما روند خواسته‌های مردمی در اسپانیا و برخی از کشورهای اروپایی نشان می‌دهد که موج بیداری، به تدریج سایر کشورهای این قاره را فرا می‌گیرد و تحلیلگران سیاسی معتقدند که این تحولات، با تأثیرات جدی تری همراه خواهد بود به نحوی که نشانه‌های آن بیش از همه در امریکا به چشم خواهد آمد.


 

تشابه قیام خاورمیانه با اروپا و امریکا:

تشابه اساسی که می‌توان میان قیام های خاورمیانه ای و اعتراض‌های مردمی در اروپا و امریکا و حتی نظام های نیمه دموکراتی مثل گرجستان، مشاهده کرد، در علت اصلی بروز این اعتراض‌ها در خیابان هاست.

یعنی حذف نظام های به ظاهر دموکراتیک و مردم فریب و تشکیل نظامی سالم بر پایه عدالت.

به نظر می رسد، به همین خاطر است که به دنبال اعتراض‌های نسبتا موفق و تاثیر گذار در کشورهای عربی، شاهد بروز تظاهرات عمومی در غرب هستیم.


منتظر.. 

 

 


نوشته شده توسط : حامد

کفش های دیگران [ نفر کفش گذاشتن]


درد ما از غضنفر هاست

دوشنبه 89 بهمن 18 ساعت 7:44 صبح

او...
اصلا شاید همه اش توهم باشد، توهم توطئه! ما همه بدبختی مان از غضنفرهایی است که با قیچی به تور درواره خودمان افتاده اند.

شعور، فهم ، درک

داشتن یا نداشتن این بالایی ها . مسئله این است! آنقدر غضنفر بازی در آورده ایم که عوض لگد مال کردن صورت اسرائیلی ها باید درگیر ....
همان خل وضع بودن بهترین کار است توی این موقعیت!
پ.ن1: آدم داغ که بکند یحتمل باید جایی برای تخلیه هم باشد! هرچند چرت و پرت!
پ.ن2: همه مشکل ما از انقلابی نبودنمان است. خیلی حرف ها گفتنش توی عموم کم شعوری است!
پ.ن3: داغونم!


نوشته شده توسط : کفش دار

کفش های دیگران [ نفر کفش گذاشتن]


سید یمانی؟!

دوشنبه 89 بهمن 4 ساعت 2:23 عصر

 

چند روز پیش یه پست راجع به نشانه ظهور آقا زدم اما دلم آروم نگرفت..

ظهور خیلی نزدیکه،اونقدر نزدیکه که باید شبا شمشیرامونو بذاریم زیر سرمونو بخوابیم

 


 

یمن:

بعضی از سیاست مداران جهان یمن را در آینده ای نزدیک به افغانستان 2 تعبیر کردن،در صورتی که همین حالا در یمن میانگین 1 شهید روی خاک میفته و سرتاسر این کشور درگیریهای خیابانی وجود داره

این کشور و درگیری های اون باید برای جهان مسلمین خیلی با اهمیت باشه که متاسفانه رسانه ی کشور ما هیچ گونه پوشش خبری روی این کشور نداره

جمعی از علمای بزرگ شیعه یمن براعت کامل خودشونو با همراهی مردم از مداخله سیاسی نظامیان خارجی اعلام کردن و هشدار دادن که اگر کار خودشونو ادامه بدن حکم جهاد همگانی میدن و..

یمنم شاهد یکی  از بزرگ ترین انقلاب های جهان میشه، انقلابی که در خیلی از روایت های نشانه ظهور منجی ادیان مختلف اومده

نکته قابل توجه حس پیروزی و شهادت طلبانه شیعیان مبارز این کشورن..

انگیزه شعیان یمن برای پیروزی چیست؟..

علت نگرانی سران عرب از این انقلاب چیست؟..

آیا نیروهای اعزامی عربستان و کویت و عمان و امارات و مصر و.. کماندوهای اردنی که تحت آموزش اسرائیل بودن میتونن جلوی این شیعیان رو بگیره؟..

نه صلاحی دارند نه نیروی عظیمی. این همه پیروزیهای خیره کننده از کجاست؟

انگیزه این مقاومت و منبع این قدرت و شجاعت چیست ؟ 

چه تفکر و عقیده ای در ذهن و قلبای متحد رزمندگان  شیعه یمنی وجود داره که اینجوری اونارو را جسور و بی باک ساخته؟ ،

اونا آینده پیش روی خودشون رو چه جوری میبینن و امید به چه چیزی دارن که با تمام توان و با کمترین امکانات در حال مقاومت و کسب پیروزیهای پی درپی هستن؟!

منتظر انفجار انقلاب یمن باشید..

 


 

به این خبر خوب دقت کنید:

 

 به گزارش شیعه آنلاین به نقل از البرز، سازمان اطلاعات وجاسوسی رژیم صهیونیستی مشهور به موساد تحقیقات گسترده ای را درخصوص حکومت امام زمان(عج) و علایم ظهور آخرین منجی به انجام رسانده است.

بر اساس تحقیقات سازمان جاسوسی اسرائیل فردی که در اعتقادات کلیه ادیان آسمانی و ملل جهان از او بعنوان آخرین منجی یاد میشود قطعا همان امام زمان شیعیان است.

همین نتیجه منجر میگردد تا این سازمان جاسوسی به تحقیقات خود با موضوع علایم و چگونگی ظهور امام مهدی(عج) گسترش دهد.

سه نشانه سید خراسانی،سید یمانی و سفیانی از نکات مورد توجه موساد بعنوان علایم مهم  ظهور آخرین منجی در تحقیقات انجام گرفته بشمار میرود.

نتایج این تحقیقات اخیرا در دست مقامات آمریکایی ، یمنی و عربستانی نیز قرار گرفته تا با اقدام به موقع مانع قیام سید یمانی در عربستان یا یمن گردد.

از همین رو عربستان باهدف جلوگیری از ظهور امام زمان و قیام سید یمانی پیش ازاین ظهور دست به عملیات جدیدی در میان شیعیان مناطق مختلف زده تا به شناسایی پیش از موعد این قیام دست یابد.

از سوی دیگر این سه کشور با گمان اینکه احتمالا سید یمانی در میان شیعیان انقلابی یمن است دست به کشتار های اخیر در این کشور زده اند!»

 


 

 

سید یمانی:

روایات معتبر زیادی بر نقش برجسته شیعیان یمن در تحولات ظهور اشاره دارد ،

((برخی مفسرین وجود دو یمانی را در هنگام ظهور صحیح تر می دانند ، یمانی موعود که از ناحیه شامات قیام می کند و یمانی دیگری که از خود یمن بر می خیزد ، بسیاری از مفسرین اعتقاد دارند وجود مقدس امام زمان(عج) را بعد از ظهور بیش از 10000 رزمنده همراهی می کنند که از عربستان و اطراف آن هستند که شاید بخش عمده ای از آنها را  شیعیان یمن تشکیل می دهند.))

حال باید منتظر اتفاقی در عربستان باشیم؟...

یعنی میشه این آتش مقدس انقلاب یمن به عربستان بکشه؟..

آیا طوفانی بزرگ در راهه که مهدی فاطمه داغ دل شیعیان رو آروم کنه؟..

همه چیز بر ظهور آقا دلالت داره..

یعنی ما لایق نوکری تو رکاب آقامون میشیم؟...

..

 

 

 


نوشته شده توسط : حامد

کفش های دیگران [ نفر کفش گذاشتن]


   1   2   3   4   5   >>   >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ

چالش ده سال پیش!
کشتی شکستگانیم...
شیرین تر
زیر بار خاطرات 2!
فاجعه
منتظر چی هستی؟
توکلت علی الله...
نفس...
مؤمن باش مرد!
با صفا باشیم
درد های برای درددل نشدن!
زیر دین...
دلا...
رفت و برگشت!
توبه های از سر حیرت
[همه عناوین(137)][عناوین آرشیوشده]